Viited raamatutele, milles käsitletakse teemat: elu peale elu
Urantia raamat. Viies ilmutus inimkonnale vaimsest maailmast. (Audioraamat)
Kõige põhjalikuma surma ja surmajärgsete sündmuste kirjelduse esitab Urantia raamat, mis käsitleb oma 2000 leheküljel seda teemat väga mitmekülgselt ja üksikasjalikult.
Anni Kagan. Billy Fingersi elu teispoolsuses
2014. aastal ilmunud raamatus räägib autor, kuidas tema pahapoisist vend teispoolsusest tõestas, et elu ei lõpe surmaga.
Mõni nädal pärast oma surma äratas William Cohen alias Billy Fingers koidikul oma õe. „Ma triivin kaaluta olekus mööda tähtedest ja läbi galaktikate ning tunnen Jumala kohalolekut, seda südamlikku, õnnetoovat kohalolekut, mis on kõikjal mu ümber.”
Billy jätkab pärast surma suhtlemist õe Anniega, mis viib õe pretsedenditule reisile ja võimaldab tal tundma õppida surmajärgse elu õndsust ja imet. Billy tähendusrikkad ja üksikasjalikud kirjeldused müstilisest alast, mida ta läbib, täheinimestest ehk Kõrgematest Olemitest, kes teda ees ootavad, ja tarkustest, mida ta omandab, viivad lugeja surmaeelsest kogemusest kaugemale. Nagu dr Raymond Moody oma eessõnas ütleb, on Billy tõepoolest maailmade vahel rändaja, mis selgitab meile juba ammustest aegadest tuntud fenomeni.
See ülimalt paeluv raamat on täis elutarkust, huumorit ja lootust ning muudab alatiseks su suhtumist elusse, surma ja sellesse, mis tuleb. Kui ma saaksin sulle midagi kinkida, teeksin nii, et leiaksid hiilguse iseendas, väljaspool reegleid ja eludraamat, et saaksid tantsida elumängu tantsu veidi rütmikamalt, veidi andunumalt, veidi elegantsema puusanõksuga.
Raymond A. Moody Jr. ELU PÄRAST ELU. ESIMENE UURIMUS, MIS HEITIS VALGUST SURMALÄHEDASTELE KOGEMUSTELE.
2016. aastal eesti keeles ilmunud raamat, mille originaali ilmumine 40 aastat tagasi sai pöördeliseks sündmuseks, millest alates räägitakse hinge surematusest ja surmajärgsest elust kui nähtustest, mille kohta on hulk tõendeid ja mida on võimalik uurida teaduslike meetoditega. Raymond Moody uurimused on avanud meile täiesti uue vaate elule ja surmale ning lisanud meie keelepruuki mõiste „surmalähedane kogemus“. Küsimusele, miks selliseid avastusi varem ei tehtud, annab Moody lihtsa vastuse: „Meditsiin ei olnud piisavalt kaugele arenenud ja meedikutel polnud kasutada tänapäevaseid elustamisvahendeid – kliinilise surma üle elanud inimesi, kes meile surmajärgsest elust kõneleda saavad, poleks varem suudetud päästa. „Elu pärast elu“ on lootusrikas teos, mis leevendab surmahirmu ja leina.
“Dr Moody pöördeline teos on teinud tuntuks mõiste “surmalähedane kogemus” ja osutanud, et inimesed on rääkinud sarnastest kogemustest juba aastatuhandeid kõikjal maailmas … Ta on laiendanud teaduslikku arusaama teadvuse olemusest ja kogu eksistentsist. Tänu dr Moodyle pole inimkond enam kunagi endine.” Eben Alexander, MD Raymond A. Moody Jr, PhD, MD on kogu maailmas tuntud teadlane, lektor ja uurija, keda peetakse parimaks asjatundjaks surmalähedaste kogemuste vallas.
Ken Morita. Eludevaheline maailm.
2019. aastal avaldatud raamatus esitatakse surmajärgse maailma ja taassünni mälestusi Hiinast ja Jaapanist. Milline on surm? Kas surmajärgses maailmas on paik, kus oma elu üle järele mõtelda? Kas seal antakse elatud elule hinnanguid? Kas seal süüakse, juuakse ja magatakse? Kas seal on poed ja raha? Kas karma on olemas? Kuidas on võimalik uuesti sündides vältida oma eelmise elu unustamist?
Ken Morita on vestelnud Hiinas ja Jaapanis inimestega, kes enda väitel mäletavad oma eelmist elu ning surmale järgnenud sündmusi hauataguses maailmas … ning oskavad neile küsimustele vastata.
Ken Morita on sündinud 1951. aastal Jaapanis, õppinud Sophia ülikoolis elektrotehnikat ja elektroonikat, töötanud mõnda aega Fujitsu korporatsioonis ning seejärel rajanud 26-aastaselt oma IT-firma. Talle on omistatud Jaapani välis- ja kommunikatsiooniministri autasu tema loodud kommunikatsioonitarkvara eest. 43-aastaselt asutas Morita üleloomulike nähtuste uurimise labori ja on sestsaadik reisinud mööda maailma, et uurida lähemalt nähtusi, mida teadus seni seletada ei suuda. Samuti on Morita kätt proovinud filmirežissööri ja laulukirjutajana. Käesolev teos “Eludevaheline maailm” on Ken Morita neljas raamat elust pärast surma ja taassünnist.
Mark Anthony. IGAVESE ELU TÕEND. VAIMUDEGA SUHTLEMINE KUI SURMAJÄRGSE ELU TÕEND
2016. aastal ilmunud raamatus avab meediumist juristi Mark Anthony valgustavad ja lohutust pakkuvad lood sellest, kuidas ta on aidanud inimestel suhelda vaimumaailma lahkunud lähedastega.
“Igavese elu tõend” pakub võimalust meelt ülendavaks teekonnaks, mis hajutab vaimudega suhtlemist saatva hirmu ja ebausu ning esitab surmajärgse elu kohta põhjapanevaid küsimusi. Raamatus käsitletakse ka selliseid valusaid probleeme, nagu kuritegevus, mõrv, enesetapp ja õnnetustes ellujäänute süütunne.
See teedrajav raamat ehitab silla üle spirituaalsuse ja teadusmaailma lahutava kuristiku ning toob vaimudega suhtlemise nüüdisaega, kinnitades taas kord, et Jumal ja taevariik on olemas, et vaim on surematu, et kord ootab meid taaskohtumine siitilmast lahkunud lähedastega.
Igavese elu tõend” tutvustab uusi vaimudega suhtlemist selgitavaid mõisteid ja käsitusi, mis põhinevad teadusel, teoreetilisel füüsikal, füsioloogial, teoloogial ja elulistel tõenditel.
Elizabeth Clare Prophet: ELU PÄRAST SURMA
2020. aastal ilmunud raamatus uuritakse, mis toimub surmajärgses maailmas tegelikult. Mis juhtub, kui me sureme? Kas tõesti on olemas taevas ja põrgu? Mida me võime teisel pool oodata?
Selles põhjalikus, targas ja paeluvas raamatus vastab maailmakuulus spirituaalne õpetaja ja mitme raamatu autor neile ja paljudele teistele küsimustele, heites valgust surmajärgse elu mõistatustele. Tal on võime jälgida hingede teekonda surmajärgsesse ellu ning tema lood räägivad teispoolsuses käinud inimestest ja nende kogemustest. Ta uurib surmajärgset elu puudutavaid eksiarvamusi ning viib meid isegi kinno, et näidata, kas Hollywoodis ollakse asjadest õigesti aru saanud. Ta avab ukse varjatud dimensioonidesse ning sa saad aimu sellest, mis su elus ja su eelmises kehastuses on toimunud, samuti sellest, mida me teeme ja keda kohtame surmajärgses elus. Sa saad teada, miks enesetapp pole lahendus, miks andestamine nii oluline on ja kuidas aidata oma kalleid lähedasi, nii et üleminek ühest elust teise oleks turvaline ja rahulik. Sama tähtis on teada, kuidas su surmajärgse elu võimalused sõltuvad valikutest, mida sa teed selles elus. See selguse ja osavõtlikkusega kirjutatud elu muutev teejuht näitab sulle, kuidas kõige paremini elu võimalusi ära kasutada, kui valmistud ülimaks teekonnaks.
Atul Gawande: SURELIKKUS
2016. aastal avaldatud raamatus heidetakse empaatiline eksperdi pilk tervisele, meditsiiile ja kogu tervishoiusüsteemile. Hinnatud New Yorgi kirurg, doktor Atul Gawande esitab selles raamatus fundamentaalseid küsimusi, mis võiksid viia nii iga inimese isikliku tervise aga ka kogu tervishoiusüsteemi paranemiseni. Milline on inimese enda, tema pere ja milline arstide ja kogu meditsiinisüsteemi vastutus? Kuidas pakkuda võimalikult head ravi, Millal ja kuidas ravida ning millal oleks õigem niinimetatud agressiivne ravimine lõpetada ja keskenduda lihtsalt sümptomite leevendamisele? Dr Gawande arutleb nende küsimuste üle suure empaatia ja kaastundega oma patsientide vastu ning tundes ühtlasi peensusteni meditsiinisüsteemi võimalusi, püüab leida lahendusi, kuidas jõuda selleni, et surmahaigust põdevate patsientide – või lihtsalt mitut haigust põdevate vanade inimeste – viimased eluaastad ja elukuud oleksid elamisväärsed.
Michael Newton. Hinge saatus.
2016. aaastal avaldatud raamatu autor omab doktorikraadi nõustavas psühholoogias, on litsentseeritud hüpnoterapeut ja Ameerika Nõustajate ühingu liige. Ta on õpetanud kõrghariduslikes õppeasutustes ja tegeleb Los Angeleses erapraksisega. Dr Newton on välja töötanud aegregressiooni tehnika, mille abil saab hüpnoosis inimese viia tagasi eelmistesse eludesse ja veelgi kaugemale eludevahelisse ellu vaimuilmas. Teda peetakse teerajajaks, kes on toonud päevavalgele vaimuilmaelu saladused. Aastakümneid kestnud uurimistöö käigus on ta viinud sadu sügava hüpnoosi seisundis kliente tagasi eelmistesse eludesse ja veelgi kaugemale – eludevahelisse ellu. Selles raamatus selgitab autor järgmisi küsimusi: Kuhu viib salapärane tunnel, kustkaudu hing siit ilmast lahkub? Kas me kohtume teises ilmas oma sõprade, armastatute ja … lemmikloomadega? Kas me valime enne sündi ise oma keha, anded, võimalused, vanemad? Kas iga hing sobib igasse kehasse? Kes on kummitused? Kas pahateole järgneb vaimuilmas karistus? Mida kujutab endast tegelikult “viimne kohtupäev”? Kui pikk on taassünniahel?
Michael Newton. Hinge rännak. Eludevahelise elu uuringud
2016. aastal avaldatud raamatus kirjeldavad kakskümmend üheksa inimest sügava hüpnoosi seisundis oma endisi elusid ja eludevahelisi kogemusi igavesti eksisteeriva hingena. Neid kummalisi meenutusi lugedes saad teada:
- mis tunne on surra;
- mis ootab ees pärast surma;
- kuidas hing valib endale maise keha;
- milline on elu eesmärk.
Margus Vaher soovitab: “Et mõista paremini elu ning ühe hinge ja armastaja kulgemist siin füüsilises ilmas, oleks vahva, kui prooviksime justkui mikroskoobi all vaadelda ja lahti mõtestada põhjused, mis põhjusel valisime enda hinge evolutsiooniks just need olud, keskkonna, lähedased, eluolud ning armastused.”
Jeffrey Long. JUMAL JA ELU PÄRAST SURMA
2017. aastal avaldatud raamatus esitatakse teedrajavaid uusi tõendid Jumala ja surmalähedaste kogemuste kohta. “Jumal ja elu pärast surma” kõneleb inimestest, kes on enda väitel kohtunud surmalähedase kogemuse ajal kas Jumala või mõne vaimse olendiga, rännanud ebamaistesse paikadesse, saanud taas kokku ammu lahkunud lähedastega, et seejärel maisesse ellu naasta ja oma teekonnast meile kõnelda.
Dr Longi väitel on kõigil neil kogutud jutustustel ühiseid jooni, mis ülekaalukalt tõendavad, et Jumal ja surmajärgne elu on olemas.
Billy Graham. Surmaga silmitsi ja elu pärast surma
2001. ja 2012. aastal avaldatud raamatus käsitletakse surma teemat, mis puudutab kõiki ning paratamatult tegeleb iga inimene selle mõtestamisega. Billy Graham kirjutab surmast, tavainimeses hirmu tekitavast teemast. Kaasaeg on tuntud oma palju- ja valjuhääleliste õpetuste poolest, kuidas elada, kaunis ja noor välja näha, terve olla, positiivselt mõtelda ning rohkem raha teenida. Kõik piisavalt head ambitsioonid, kuid lõpeks ainult meeleheitlik püüe elust kinni hoidmiseks. Tõde on, et elu on mööduv. Tuleb tunnistada, et täisväärtuslikult elamiseks tuleb ka selle lõpule otsa vaadata. Billy Graham tõdeb, et need, kes on valmis surema, on valmis ka tõeliselt elama.
Üle 80aastane Ühendriikide vaimulik Billy Graham on jutlustanud üle kogu maailma, olles kaasajal paavsti kõrval kristluse võimsamaks hääletoruks. Ta lihtsad kõned on puudutanud nii riigijuhte kui aborigeene ning ta on olnud vaimulikuks nõustajaks mitmele Ühendriikide presidendile.
Helen Wambach, Raymond A. Elu enne elu. Elu pärast elu.
Dr. Helen Wambach on psühholoog, kellest on Ameerikas lugematul arvul kirjutatud ja kelle tööde üle kirglikult vaieldud. Tema teos „Elu enne elu“, mis ilmus 1977. a. ja mis ilmub siinkohal lühendatud kujul, kujunes kaheksakümnendatel aastatel üheks sensatsioonilisemaks raamatuks.Raymond A. Moody on filosoof, kes alustas eetika, loogika ja keele filosoofia küsimuste uurimisega. Hiljem õppis ta psühhiaatriat ja keskendus surmajärgsete fenomenide süvauuringuile. Maailmakuulsuse tõi talle mahult tagasihoidlik, kuid sisult tihe, põnev ja poleemiline teos „Elu pärast surma“.2001. ja 2012. aastal
Helen Wambach, Raymond A. Moody. Elu enne elu. Elu pärast elu.
1993. aastal avaldatud raamat sisaldab kaks sensatsioonilist teost. Esimene käsitleb küsimust inimese hingest ja tema asukohast enne sündi. Teine raamat uurib kliinilises surmas viibinute surmajärgseid kogemusi.
Dr. Helen Wambach on psühholoog, kellest on Ameerikas lugematul arvul kirjutatud ja kelle tööde üle kirglikult vaieldud. Tema teos «Elu enne elu», mis ilmus 1977. a. ja mis ilmub siinkohal lühendatud kujul, kujunes kaheksakümnendatel aastatel üheks sensatsioonilisemaks raamatuks.
Raymond A. Moody on filosoof, kes alustas eetika, loogika ja keele filosoofia küsimuste uurimisega. Hiljem õppis ta psühhiaatriat ja keskendus surmajärgsete fenomenide süvauuringuile. Maailmakuulsuse tõi talle mahult tagasihoidlik, kuid sisult tihe, põnev ja poleemiline teos „Elu pärast surma“.